Kiedy szukać wsparcia u uroginekologa?

Uroginekologia to stosunkowo nowa gałąź medycyny. Już dziś cieszy się jednak ogromną popularnością, a wiele wskazuje na to, że także w przyszłości będzie ona jedynie rosnąć. Nie może być jednak inaczej. Choć o chorobach uroginekologicznych mówi się niewiele, są szeroko rozpowszechnione.

Przypuszcza się, że nawet co trzecia kobieta mająca już za sobą pięćdziesiąte urodziny, zmaga się z nietrzymaniem moczu, a przecież jest to tylko jedno z wielu zagadnień, jakimi zajmuje się uroginekologia w Katowicach.

W tym miejscu warto podkreślić, że z wizytą u uroginekologa nie należy zwlekać. Jest on w stanie pomóc w walce z wieloma chorobami. Im jednak dłużej będzie się ją odkładać, tym bardziej złożone działania będą musiały być podjęte, aby nieść pomoc pacjentowi. Za wizytą przemawia zatem nie tylko samo nietrzymanie moczu, ale również uczucie dyskomfortu pojawiające się i utrzymujące regularnie w okolicy krocza oraz nawracające infekcje dróg moczowych i rodnych. Uroginekolog może okazać się też pomocny przy dolegliwościach bólowych towarzyszących nam podczas menstruacji.