Endokrynolog a zdrowie intymne

Gdy zastanawiamy się nad tym, któremu z lekarzy powierzyć odpowiedzialność za nasze zdrowie intymne, przeważnie myślimy o ginekologu. Okazuje się jednak, że nie jest on wcale jedynym, który może nam pomóc.

Również endokrynolog Wrocław jest w stanie pomóc nam w rozwiązaniu wiele problemów. Jest to o tyle ważne, że „lekarz od tarczycy” zwykle nie jest kojarzony z innymi schorzeniami. Wystarczy jednak wspomnieć o objawach, które powinny nas skłonić do złożenia mu wizyty, a z pewnością zrozumiemy, dlaczego ignorowanie możliwości, jakie jest nam w stanie zaoferować, wcale nie jest mądrym posunięciem.

Warto przypomnieć, że endokrynolog jest w stanie radzić sobie z diagnozowaniem oraz leczeniem wszystkich zaburzeń hormonalnych. Te związane z funkcjonowaniem tarczycy cieszą się największym zainteresowaniem ze względu na ich powszechność. Hormony mają jednak wpływ również na problemy z układem płciowym. Niejednokrotnie ich uregulowanie pozwala też na uporanie się z problemem niepłodności doskwierającym tak wielu kobietom.