Wiercenie studni głębinowej – jak wygląda?

Popularnym wyborem, jeżeli chodzi o działki budowlane bez dostępu do sieci wodociągowej, jest wybudowanie studni głębinowej. Ale jak dokładnie przebiega i wygląda wiercenie takiej studni?

Wiercenie studni głębinowej – jak wygląda odwiert?

Wiercenie studni głębinowej jest wykonywane przez specjalną wiertnicę, głębokość takiego odwiertu często przekracza 10 m. Żeby studnia działała, potrzebne jest wykorzystanie dwóch rur, jedna rura osłonowa dociera do warstwy wodonośnej, a druga rura filtracyjna w nią wnika. Na samej górze rura osłonowa jest zakończona obejmą nośną, w której znajduje się zawór odcinający. Warto pamiętać, że jeżeli studnia ma powyżej 8 metrów, potrzebna będzie specjalna pompa tłocząca.

Wiercenie studni głębinowej – jaka pompa?

Tutaj już wszystko zależy od tego do jakich celów studnia będzie wykorzystywana. Na samym początku trzeba zaznajomić się, jakie pompy są dostępne, a następnie wybrać taką jaka będzie wymagana do naszych celów. Kiedy zdecydujemy się na budowę studni głębinowej, powinniśmy zapoznać się z ofertą firmy https://www.drillpol.com/, która od dawna buduje właśnie takie studnie głębinowe.