Kancelaria adwokacka w Katowicach – kiedy warto skorzystać z jej usług?

Życie codzienne obfituje w szereg spraw, które wymagają wstąpienia na drogę prawną. Oczywiście można to załatwić samodzielnie, ale dużo lepiej jest udać się po pomoc do profesjonalisty. Takim profesjonalistą jest niewątpliwie prawnik, który swoją wiedzą i doświadczeniem jest w stanie wesprzeć klienta na każdym etapie jego sprawy. Dodatkową zaleta jest fakt, iż taki prawnik może poprowadzić sprawy z bardzo szerokiego zakresu.

Prawnik w Katowicach – kiedy skorzystać z jego usług?

Kancelaria adwokacka w Katowicach zajmuje się bardzo wieloma sprawami. Wśród tych najbardziej popularnych i najczęściej podejmowanych są:

  • sprawy rozwodowe (od mediacji, poprzez ustalenie strategii i stworzenie wniosku, aż po reprezentowanie klienta na rozprawie w sądzie)
  • sprawy rodzinne (alimenty, ustalenie opieki na dziećmi, ograniczenie władzy rodzicielskiej, ustalenie kontaktów, opieka naprzemienna, zajęcia stanowiska przez sąd w sprawie szczepień czy wyjazdu – gdy brakuje zgody jednego z rodziców)
  • sprawy spadkowe (przyjęcie lub odrzucenie spadku, ustalenie zachowku, zniesienie współwłasności)
  • sprawy majątkowe (podział majątku, uniknięcie  odpowiedzialności za długi partnera, rozdzielność majątkowa)

Pracownicy kancelarii adwokackiej w Katowicach nie tylko ustalają plan działania czy tworzą odpowiednie pisma i wnioski, ale też reprezentują klienta w sądzie.