Jak wybrać dobre imadło do rur?

Prace z rurami wymagają dużej precyzji, nic więc dziwnego, że osoby odpowiedzialne za ich cięcie, łączenie i klejenie intensywnie poszukują narzędzi pozwalające na stabilizację rur. Najlepiej sprawdzają się w tym kontekście specjalistyczne imadła, warto więc poznać zasady ich wyboru.

Rozmiar, materiał i uchwyt

Różnice pomiędzy imadłami są dość duże, jeszcze przed wizytą w specjalistycznym sklepie warto więc poszukać odpowiedzi na pytanie o to, jaki rozmiar ma charakteryzować niezbędne nam imadło do rur. To właśnie on jest zwykle uważany za czynnik o kluczowym znaczeniu, nie warto więc ryzykować przypadkowego zakupu.

Wiedząc, na jak dużym imadle nam zależy, możemy przystąpić do analizy materiału, z którego narzędzie to zostało wykonane. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że im jest on solidniejszy, tym lepiej. Warto przy tym pamiętać, że duże znaczenie ma nie tylko jego wytrzymałość, ale i odporność na szkodliwy wpływ korozji. Przed zakupem dobrze jest też przeanalizować zastosowane w imadle uchwyty. To właśnie one mówią wiele o wygodzie w użytkowaniu.