Jak często należy prać pościel?

Każdy komplet pościeli w momencie zakupu prezentuje się świetnie. Już po krótkim okresie użytkowania sytuacja zaczyna się jednak zmieniać. Kupujący nie ukrywa niezadowolenia narzekając na niższą niż oczekiwał jakość pościeli. Okazuje się jednak, że problem jest bardziej złożony. Pościel, jeśli ma nas zachwycać przez dłuższy czas, musi być prana w określonych warunkach. Warto zapoznać się więc z podstawowymi zaleceniami w tym zakresie.

Odstępy, w jakich jest zmieniana, są uzależnione przede wszystkim od indywidualnych preferencji, choć duże znaczenie powinno mieć także to, jak często i jak intensywnie jest użytkowana. Często możemy usłyszeć o praniu bielizny pościelowej raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, nie brakuje jednak osób, które swoją decyzję uzależniają przede wszystkim od tego, jak bardzo zabrudzona jest tkanina. Pościel Estella jest wykonana z tkanin, które nie przyciągają brudu. Chcąc zachować jej najwyższą jakość, warto więc zdecydować się na regularne pranie – przynajmniej raz na miesiąc. Częstotliwość ta powinna być wyższa, jeśli w domu przebywają alergicy.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zamówić wysokiej jakości pościel sprawdźcie ofertę sklepu Homms – homms.pl. Zapraszamy.